اقامت گرجستان چه شرایطی دارد و به چه صورت است ؟

اقامت گرجستان چه شرایطی دارد و به چه صورت است ؟

امروز در سایت گرجستان قصد داریم درباره انواع اقامت گرجستان، هزینه های اقامت در گرجستان، ثبت شرکت در گرجستان و … پردازیم با ما همراه باشید .

انواع اقامت گرجستان

اقامت گرجستان و انواع آن: ابتدا لازم به ذکر است که اخذ اقامت گرجستان با شهروندی گرجستان تفاوت دارد. اقامت گرجستان به شما اجازه میدهد چندین سال در خاک گرجستان زندگی کنید و از کلیه ی حقوق شهروندی گرجستان برخوردار باشید به جز حق رای و پاسپورت گرجی. اما اقامت شهروندی، اقامت همیشگی و دايم گرجستان است که پاسپورت گرجی و حق رای نیز به شما اعطا میشود. همچنین شما میتوانید از مراحل گرفتن ویزای گرجستان نیز مطلع شوید همچنین شما میتوانید کامل ترین راهنمای سفر به گرجستان را در سایت گرجستان بخوانید

روشهای گوناگون اخذ اقامت

1.ثبت شرکت در گرجستان:

این روش یکی از معمول ترین روش های اخذ اقامت در گرجستان است که شما با ثبت شرکت در گرجستان صاحب اقامت میشوید.
در این روش برای فرد متقاضی یک شرکت از نوع General Trading بصورت کاملا قانونی ثبت میشود که مواردی را نظیر کد مالیاتی، مهر شرکت ، تنظیمات اساسنامه به دو زبان انگلیسی و گرجی و آدرس دایمی و البته معتبر دارد. و بعد از ثبت شرکت بصورت رسمی و قانونی میبایست فعال باشد ومالیات کارمندان ماهیانه و به میزان 20% از حقوق هر شخص به اداره مالیات گرجستان پرداخت شود وقرار دادهای تجاری ثبت کنند. کلیه خریدهایی که برای شرکت انجام میشود باید دارای رسید باشدتاحسابداری بتواند ریز حسابها را محاسبه نموده و مالیات آنها را نیز یکی از موارد مهم ثبت شرکت داشتن دفتر کار میباشد زیرا که بازرس و  پلیس مالیاتی از محل شرکت بازدید کرده و گزارش وضعیت شرکت را شرح میدهند.و اگر شرکت  مکان مشخصی نداشته باشد امتیاز منفی محسوب میشود.

2.ازدواج با شهروندان گرجی

هرکسی که با شهروند گرجی ازدواج کندو به پلیس و دستگاه های دولتی و نظارتی گرجستان ثابت شود که ازدواج به صورت صوری یا تنها به قصد اخذ اقامت نبوده  بعد از گذشت 3 سال به درخواست وی برای اعظای اجازه اقامت گرجستان پاسخ مثبت میدهند
در موارد بسیارری دیده شده که با بستن قرارداد ازدواج صوریف اقدام به ازدواج و درخواست اقامت خود را به اداره عدالت گرجستان ارایه نموده اند ، اما به دلیل نفوذ ریاد دستگاه های دولتی کشور گرجستان پرونده متوقف شده و برای متقاضی اقامت نمره منفی منظور شده است. زیرا که موضوعات و گزینه های صوری به دلیل کوچک بودن گرجستان زود برملا میشود و حتی دولت گرجستان میتواند رای به حکم اخراج شخص متقاضی بدهد.

 

3.اقامت کاری

روش دیگر برای اقامت در گرجستان کار در شرکت ثبت شده و رسمی در گرجستان میباشد که متقاضی میتواند نامه ای به وزارت مهاجرت ببرد و درخواست اخذ اقامت کند.
اقامت کارمندی یا اقامت کاری به نوعی از اقامت اطلاق میشود که با عقد قرارداد با یک شرکت قانونی ثبت شده در گرجستان اخذ میشود که شما میتوانید با یک شرکت مستقر در گرجستان  بصورت کارمندی قرارداد عقد نمایید و از طریق این قرارداد و نامه رسمی از شرکت درخواست مجوز اقامت کنید.یکی از بهترین روشها برای اخذ اقامت گرجستان روش کاری یا کارمندی میباشد.

اقامت گرجستان چه شرایطی دارد و به چه صورت است
اقامت گرجستان چه شرایطی دارد و به چه صورت است

4.اقامت تحصیلی

اگر شما با یکی از دانشگاه های عمومی یا خصوصی در گرجستان به توافق برسید که در انجا تحصیل کنید میتوانید از دانشگاه نامه ای به وزارت مهاجرت گرجستان ببرید و درخواست اخذ اقامت کنید

شما در مرحله اول درخواست خود را برای تحصیل در دانشگاه به همراه مدارک تحصیلی خود به یکی از دانشگاه های موجود میبرید. پس از بررسی مدارک شما و پذیرشتان در دانشگاه شما میتوانید با بردن نامه رسمی از دانشگاه ومدارک مربوطه درخواست اقامت نمایید ولی حتی در صورتی که شما موفق به اخذ پذیرش تحصیلی شوید و به طور مثال 2 سال تحصیلتان به اتمام رسید، زمان این 2 سال بعنوان فاکتور برای اخذ شهروندی محسوب نخواهد شد.
و مطلب مهمی که وجود دارد این است که به هردلیل ودر هر صورتی که از ادامه تحصیل پشیمان بشوید یا از دانشگاه انصراف داده یا از دانشگاه اخراج شوید اقامت شما نیز باطل میشود و ملزم به ترک خاک گرجستان هستید.

 

5.خرید خانه در گرجستان

طبق قانون اگر در گرجستان خانه یا ملکی را حداقل با قیمت 35 هزار دلار امریکا خریداری نمایید به شما اقامت 1 ساله داده خواهد شد و هر سه سال میتوانید این اقامت را تمدید کنید

همچنین اگر سوالی دارید میتوانید در همین صفحه از کارشناسان سایت گرجستان بپرسید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید