کامل ترین راهنمای سفر به گرجستان

کامل ترین راهنمای سفر به گرجستان را در سایت گرجستان بخوانید همه چیز درباره سفر به کشور گرجستان که بهتر است بدانید همچنین شما میتوانید از این مطلب مراحل گرفتن ویزای گرجستان برای ایرانیان هم استفاده کنید.

کشور گرجستان کجاست؟

گرجستان کشوری است در منطقه ی قفقاز که پایتخت آن شهر تفلیس است. گرجستان یکی از کشورهای اروپای شرقی است.این کشور در سواحل دریای سیاه قرار دارد و مرز بین اروپا و اسیا را تشکیل میدهد. در نقشه گرجستان  با وجود وسعت کم کوه های سر به فلک کشیده با آب و هوای کوهستانی تا مناطق ساحلی دریای سیاه  و دره های سرسبز توجه گردشگران را جلب میکند.گرجستان کشوری در حال توسعه است و صنعت گردشگری  در این کشور شروع به گسترش یافتن کرده است به نحوی که گردشگران برای سفر به گرجستان بسیار مشتاق هستند.

زبان گرجستان

زبان رسمی مردم گرجستان زبان گرجی است که در شمار زبان های قفقازی میباشد که در منطقه قفقاز بین دریای سیاه و در یای خزر با ان ارتباط برقرار میشود واز خانواده زبان های کارتولی میباشد این زبان جز 14 زبانی است که دارای الفبا هستند.

جمعیت گرجستان

میزان جمعیت گرجستان در بخش روستایی در سال 2001 میلادی 44% از کل جمعیت این کشور بوده است.که با گذشت سال ها رو به نزول میباشد. نرخ رشد جمعیت گرجستان در روستا بین سال های 1980 تا 2001 میلادی 0/1- بوده است و جمعیت گرجستان در شهرها رو به رشد است.

دین مردم گرجستان

بر اساس آمار سال 2002 میلادی حدود 70% مردم گرجستان مسیحی بوده و پیرو کلیسای ارتدکس گرجی هستند. بعد از ارتدکس های گرجی اسلام به عنوان بزرگترین اقلیت دینی مردم گرجستان محسوب میشود. جمعیت مسلمانان را اذربایجانی های گرجستان و آجاریا تشکیل میدهند.ارامنه ،آپوستولیک وژرمن پروتستان نیز جز دین مردم گرجستان میباشد.

آب و هوای گرجستان

گرجستان  ازسمت غرب نیمه گرمسیری و از سمت شرق اب و هوای قاره ای دارد. منطقه ی کوهستانی قفقاز بزرگ مانع از ورود هوای سرد از شمال میشود و در نواحی کم ارتفاع آب وهوای گرم و مرطوب ناشی از مجاورت دریای سیاه میباشد

کامل ترین راهنمای سفر به گرجستان
کامل ترین راهنمای سفر به گرجستان

 

بهترین زمان برای سفر به گرجستان

در مجموع گرجستان یک مقصد چهار فصل است که با توجه به موقعیت ، تنوع جغرافیای و آب وهوای متفاوت و بیشتر نیمه گرمسیری در تمام طول سال میتوان به این کشور دیدنی سفر کرد. اما برای لذت بیشتر باید بهترین زمان برای سفر به گرجستان در فصل های مختلف را مد نظر داشت.

در فصل بهار از ماه مارس تا مه که هوا نه سرد و نه گرم است بهترین زمان برای سفر است. در ماه های آخر بهار بارندگی بیشتر است و برای کسانیکه این هوا را میپسندند بسیار مطلوب است. دما ی هوای گرجستان در فصل تابستان بین 20تا 30 درجه و بسیار مرطوب است. در پاییز بسیار زیبا و دیدنی با پوششی از درختان هزار رنگ ،بارش باران و زمین های پوشیده از جنگل های قرمز و نارنجی است. لباس مناسب برای سفر به گرجستان در فصل پاییز بارانی و پوتین میباشد. زمستان در گرجستان بسیار سرد است از ماه دسامبر تا فوریه دمای هوا بین 2 تا 6 درجه میباشد که شب ها به زیر صفر میرسد. گرجستان در زمستان مقصد خوبی برای دوستداران ورزش های زمستانی است و لباس مناسب برای سفر در فصل زمستان بسیار واجب است.

هزینه سفر به گرجستان

هزینه سفر به گرجستان سه وجه اساسی دارد 1. هزینه غذا 2. هزینه ی مکان اقامت 3. هزینه حمل و نقل

در این کشور انتخاب های زیادی برای غذا خوردن دارید با رستوران های کوچک و بزرگ و قیمت های مختلف . برای پیدا کردن جایی برای اقامت میتوانید با قیمت های مختلف یک اقامتگاه مناسب پیدا کنید مثلا  استفاده از سرویس AirBnB برای کرایه ی آپارتمان  و اتاق اشتراکی در این کشور رواج داردو برای رفت و امد بین شهرها میتوانید از قطار و اتوبوس استفاده کنید. شما با یک انتخاب خوب میتوانید هزینه سفر به گرجستان خود را مدیریت کرده و از یک سفر خوب لذت ببرید.

برای سفر به گرجستان دلار ببریم یا لاری؟

لاری ارز گرجستان میباشد هر لاری 100 تتری است که تتری واحد کوچک لاری میباشد.ر100 دلار برابر با 165  لاری است. از جمله اسکناس های رایج گرجستان میتوان به اسکناس های 1 لاری با زمینه (آبی) ، 2 لاری (نارنجی) ، 5 لاری (قهوه ای) ، 10 لاری (سورمه ای) ، 20 لاری (قرمز و قهوه ای) ، 50 لاری (سبز) ، 100 لاری (یشمی ، قرمز ، نارنجی) ، 200 لاری (نارنجی) ، و سکه هایی چون 1، 2، 5، 10، 20 و 50 تتری و سکه های 1 و 2 لاری اشاره کرد. ارز خارجی در گرجستان مورد استفاده قرار میگیرد در تفلیس گرجستان  میتوانید از کارت اعتباری VISA در هتل های بزرگ و سوپرمارکتها استفاده کنید.تبادل ارز در دفاتر و بانک های خصوصی صورت میگیرد و در جواب این سوال که برای سفر به گرجستان دلار ببریم یا لاری؟ معقول تر این است که پول رسمی کشور را همراه داشته باشید.

راهنمای سفر زمینی به گرجستان

با توجه به اینکه برای رسیدن به گرجستان باید از ارمنستان عبور کرد و فاصله زیادی از مرز بازرگان تا گرجستان نیست، گردشگران زیادی سفر زمینی به گرجستان با اتوبوس را انتخاب میکنند که کم هزینه نیز میباشد.برای سفر اتوبوسی و مستقیم به تفلیس اتوبوس های تهران-تفلیس موجود میباشد البته اگر ساکن تبریز باشید نیزبا همان هزینه از این اتوبوس ها استفاده کنید واز تبریز سوار شوید.
یکی دیگر از راه های سفرزمینی به گرجستان استفاده از قطار میباشد.سفربه گرجستان با قطار بسیار مفرح میباشد. از آنجا که برای سفر با قطار  از ایران هیچ قطار مستقیمی به گرجستان یا کشورهای ارمنستان و آذربایجان وجود ندارد بنابراین برای بخش اول یعنی رسیدن به باکو یا ایروان میتوانید از راه های هواپیما ، اتوبوس یا ماشین استفاده کنید.
اگرمیخواهید در طی این سفر در باقی شهرها هم گردش کنید میتوانید ابتدا به ایروان یا باکو بروید ویا از تورهای ترکیبی استفاده کنید. از آنجا که ایران با گرجستان مرز مشترک ندارد شما در بین مسیر از کشورهای دیگر نیز عبور میکنید بنابراین دیدن شهرهای دیگر خالی از لطف نیست.

مرزها و مسیرهای سفر به تفلیس گرجستان

میدانیم که ایران با گرجستان مرز مشترک ندارد زمانیکه میخواهید به صورت زمینی به گرجستان بروید باید از یکی از دو کشور ارمنستان  و آذربایجان عبور کنید وسپس وارد گرجستان شوید.
با استفاده از کشور ترکیه هم میتوانید وارد گرجستان شوید که البته دسترسی شما را قدری به تفلیس دورتر میکند.مرزهایی که میتوانید با استفاده از آنها خود را به گرجستان برسانید 1.مرزنور دوز ،مرز مشترک ایران و ارمنستان 2.مرز آستارا ،مرز مشترک ایران و آذربایجان 3. مرز بیله سوار، مرز مشترک ایران و اذربایجان 4.مرزهای بازرگان و رازی ،مرز مشترک ایران و ترکیه

 

شما میتوانید سوالات خود را از کارشناسان ما در سایت گرجستان بپرسید.

 

پست های مرتبط

جاذبه های گردشگری گرجستان
مجمتع صومعه گلاتی در گرجستان
نکات سفر به گرجستان
10 شهر زیبای گرجستان 1

1 دیدگاه در “کامل ترین راهنمای سفر به گرجستان

دیدگاهتان را بنویسید