جاذبه های گردشگری گرجستان

مهم ترین جاذبه های گردشگری گرجستان تفلیس وهمه چیز درباره سفر به کشور گرجستان که بهتر است بدانید و کامل ترین راهنمای سفر به گرجستان  را در سایت گرجستان بخوانید.

مهم ترین جاذبه های گردشگری تفلیس گرجستان

قلعه ناریکالا: این قلعه از زیباترین جاذبه های گردشگری گرجستان است که در شهر تفلیس واقع شده است و قلعه ای تاریخی است که  تاریخ آن به قرن چهارم برمیگردد.

کلیسای Gergeti Trinity : این کلیسا را در سفر به گرجستان از دست ندهید، کلیسای Gergeti Trinity در قرن چهارم در دامنه کوه کازبک بنا شده است و منظره ی بسیار زیبایی از کوه های قفقاز در پشت آن وجود دارد.

کلیسای صخره ای گرجستان: کلیسای صخره ای گرجستان یا پلکان بهشت که به ستون کاتسخی هم شناخنه میشود بر فراز یک صخره 40 متری قرار دارد. بنای این کلیسا حدودا بین قرن 6 و 8 میلادی ساخنه شده که یک راهب گرجی حدود 20 سال در آن زندگی کرده است. امروزه این کلیسا یکی از دیدنی ترین و پربازدیدترین جاذبه های گردشگری تفلیس برای گردشگران در تور گرجستان میباشد.

کلیسای جامع سامبا: سامبا یا همان کلیسای جامع تثلیث، کلیسایی است که به تازگی ساخته شده اما ظاهر این کلیسا مانند ساختمان های قدیمی است . یکی از دیدنی های مهم شهر تفلیس کلیسای سامبا است.

کوه کازبک: مهم ترین قله کشور گرجستان کوه کازبک است که در بیشتر مواقع سال پوشیده از برف است و کوهنوردان زیادی را به سمت خود جذب میکند.

واردزیا: در کنار رود مشهور کورا عبادتگاهی تاریخی وجود دارد که متعلق به قرن دوازدهم است. واردزیا عبادتگاهی در دل سنگ هاست که حدود 400 اتاق دارد.

دریاچه لیسی: دریاچه لیسی در شمالغربی شهر تفلیس با حدود 16 کیلومتر مساحت قرار دارد . آب دریاچه از باران، برف و آبهای زیرزمینی تامین میشود که حداکثر عمق آن 4 متر است. امروزه از این دریاچه جهت پرورش ماهی استفاده میشود که یکی از جاذبه های گردشگری تفلیس گرجستان است.

محله حمام های تفلیس گرجستان: تاریخی ترین و قدیمی ترین منطقه تفلیس، محله حمام های قدیمی در کرانه راست رودخانه کورا میباشد. وجود چشمه های آب گرم طبیعی در این منطقه باعث ساخت این حمام ها شده است. در زمان قدیم از این حمام ها هم به منظور درمان بیماری و هم تفریح و برگزاری جشن ها استفاده میشده است.

خیابان روستاولی : یکی از اصلی ترین و مهم ترین خیابان های شهر تفلیس، خیابان روستاولی میباشد.نام خیایان به احترام شاعر معروف گرجی به نام شوتا روستاولی نامگذاری شده است. از جمله مراکز مهم دولتی و غیردولتی که در این مکان واقع شده است میتوان به پارلمان گرجستان، اپرا و باله شهر تفلیس، کلیسای کاشوتی، موزه مردمی گرجستان، دادگاه عالی، آکادمی علوم گرجستان، آکادمی تئاتر روستا ولی اشاره کرد.

جاذبه های گردشگری گرجستان
جاذبه های گردشگری گرجستان

پارک آبی تفلیس گرجستان یا همان آکوا پارک: این پارک به عنوان جاذبه گردشگری گردستان در تور گرجستان شناخنه شده است که در سال 2006 افتتاح شده. بهترین زمان برای رفتن به پارک آبی روبازگرجستان از نیمه خرداد تا نیمه مهر ماه میباشد.

پارک ریکه تفلیس گرجستان: در این پارک میتوانید به وسیله تله کابین از قلعه نارلیکا دیدن کنیدو همچنین دارای دسترسی آسان از طریق پل صلح به محله قدیمی شهر را دارد. در طول تابستان رقص آب با نورپردازی به همراه موسیقی برای گردشگران محیاست.

پل صلح: برای متصل کردن بخش های قدیمی و جدیدتفلیس، شورای شهر سفارش ساخت یک پل را به طراح برجسته ایتالیایی دادند. پل صلح یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری گرجستان است که با نورپردازی زیبا در شب منظره ای زیبا و بدیع بوجود اورده است و آن را در ستایش زندگی و صلح نام نهاده اند.

شهر سیقنانی: شهر قدیمی و توریستی در جنوب شهر تفلیس در منطقه کاختی واقع شده است. این شهر با بافت زیبا و منحصر به فرد خود توجه صنعت توریسم را به خود جلب کرده است. کل جمعیت این شهر حدود 100 خانواده بوده که اغلب از تاجران یا صنعتگران هستند.

شهر سنگی اوپلیستیخه: شهر اوپلیستیخه یزرگترین شهر سنگی دنیاست که در لغت به معنای قلعه خدایان است. در باستان شناسی های آن منطقه تعداد زیادی معابد و متعلقات دیگر مربوط به الهه خورشید در این منطقه کشف شده است.

از دیگر جاذبه های توریستی گرجستان میتوان به میدان پیازا در باتومی ، شهر سنگی واردزیا ، موزه قوم نگاری فضای باز ، صومعه جواری ، مجتمع صومعه گلاتی ، فواره نپتون در باتومی اشاره کرد و مناطق جذاب دیگری که میتوانید اطلاعات آن را در سایت گرجستان  بخوانید.

همچنین اگر سوالی دارید میتوانید در همین صفحه از کارشناسان سایت گرجستان بپرسید

 

پست های مرتبط

کامل ترین راهنمای سفر به گرجستان

دیدگاهتان را بنویسید